skip to Main Content
Çorlu Refleksoloji

Çorlu Refleksoloji

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir teknik refleksoloji. Masaj çeşitleri arasında da en çok talep alan hizmetlerin başında gelir. Refleksolojinin faydaları pek çok uzman tarafından kanıtlanmıştır. Bu masaj türünden yararlanan pek çok kişi de oldukça memnundur, sağlık şikayetlerinde azalma gözlemlenmiştir. Peki bu son yıllarda adını sıkça telaffuz ettiğimiz alternatif tip çeşidi olan refleksoloji nedir? İnsan sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir?

Refleksoloji Nedir? 

Refleksoloji ayaklara yapılan, fakat vücudumuzun her bir noktasını ayrı ayrı etkileyen bir masaj türüdür. Uzak doğuda geçmişten günümüze kadar sıkça tercih edilen bu masaj türü, ülkemizde de son yıllarda yaygınlık göstermiştir. İnanışa ve araştırmalara göre refleksolojide, ayak tabanımızdaki her bir noktanın, vücudumuzda bir karşılığı bulunur. Örneğin ayak parmaklarımız burun boşluklarımızı temsil ederken, ayak baş parmak uçlarımız sağ ve sol beynimizi ifade eder. Hipofiz bezlerimizden sırt leflerimize, böbreklerimize, idrar kanallarımıza, dizlerimize sırt kaslarımıza kadar vücudumuzun her bölümünün refleksolojide bir karşılığı vardır. Çorlu Refleksoloji dendiğinde de akla ilk gelen yer elbette ki Çorlu Masaj ve Hamam’dır. Gerek kalitesi gerek hizmetleri ile adından sıkça söz ettirir.

Refleksoloji Uzmanlık Gerektirir!

Refleksoloji konusunda uzman olan bir kişi ayağımızın her bir noktasının vücudumuzda neyi temsil ettiğini çok iyi bilir. Bu konuda bilgi birikimine sahiptir ve refleksoloji masajı da bu kişilerce yapılmalıdır. Çorlu Masaj Hamam, Çorlu Refleksoloji hizmetinde seçkin profesyonel ekibe sahiptir. Tüm çalışma kadrosu alanında uzman kişilerden oluşur. 

Refleksolojinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Refleksoloji ilk olarak ayaklarımıza muhteşem bir rahatlama kazandırır. Bizim yorgunluğumuzu bütün gün taşıyan da ayaklarımızdır. Bu açıdan ayaklarımız ayrı bir bakım, özen gerektirir. Çorlu Masaj ve Hamam Çorlu Refleksoloji hizmetini size sağlar. Yalnızca ayağınıza yapılmış bir masaj ile bütün bedeninizde rahatlamayı hissedersiniz. Çünkü masör, ayak noktalarınız sayesinde aslında tüm bedeninize dokunur. 

Pek Çok Hastalığa Karşı Etkili Bir Alternatif Tıp Yöntemidir!

Anksiyete bozuklukları, depresyon, fıtık, bel ve boyun ağrıları reflesksolojinin en çok tercih edildiği rahatsızlıkların başında gelir. Bunun yanı sıra safra kesesi rahatsızlıklarından, böbrek hastalıklarına, romatizmaya, astıma hatta uykusuzluğa karşı bile sıklıkla tercih edilir. Böylesine etkili, vücudumuzun her alanına etki eden bir masajı yapmak da uzmanlık ister elbette. Güler yüz de Çorlu Masaj Hamam’da önemli bir yapı taşıdır. Çorlu Refleksoloji hizmetlerinin başında gelmesinin en büyük sebeplerinden birisi de budur. Çorlu Masaj Hamam, müşterilerinin şikayetlerini en iyi biçimde dinler. Buna uygun bir çözüm yolu izler. Hangi masaj türünün de kişiye uygun olacağı konusunda size yardımcı olur. Örneğin varis rahatsızlığına sahip kişilere refleksoloji pek önerilmezken, aromaterapi masajı dolaşımı hızlandırmak adına oldukça yerinde bir seçim olacaktır. Bu konuda detaylı bilgi almak için, Çorlu Masaj Hamam ile iletişim kurmanız yeterli. Çorlu Masaj Hamam’da hizmetler sadece Çorlu Refleksoloji ile de sınırlı değil burada kese ve köpüğün tadını doyasıya çıkarmanız da mümkün. Bunun yanı sıra sıcak su ile rahatlayabilir, gözlerinizi kapatıp birbirinden özel masajların tadına varabilirsiniz. 

Regl Öncesi Gerginliği Alır Götürür!

Günümüzde kadınların en çok muzdarip olduğu, şikayet ettiği konulardan birisi de regl öncesi gerginlik. İş hayatının stresi, hayat zorlukları da bu döneme eklenince bazen gerçekten içinden çıkılmaz bir duruma gelebiliyor. Fakat refleksolojide bunun da çözümü var. Uzmanlara göre refleksoloji kadınlardaki regl öncesi gerginliği %45 oranında azaltır. Çok daha rahat, dingin bir regl dönemi geçirmenize olanak tanır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button Back To Top