skip to Main Content

Çorlu Masaj

 

Kan bütün vücut organlarını ayakta tutar ve kan dolaşımında herhangi bir sebepten oluşan aksama veya yavaşlama vücudun tamamını etkiler. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi başta olmak üzere masaj uygulamasının genel vücut sağlığı ile ilgili olarak pek çok etkileri bulunmaktadır. Profesyonel ellerde yapılması halinde vücutta etkisi büyük bir rahatlık hissi ile anında hissedilebilen masaj uygulamalarında masörlerin eğitimi ve uzmanlığı önemli bir konudur. Çorlu masaj salonu masaj ihtiyacı duyanlar için güvenilir ve hijyenik bir ortamda uygulama sağlamaktadır. 

Masajın Tarihçesi 

Masajın tarihçesi binlerce yıl geriye gitmektedir. Babil, Mısır, Pers, Asur gibi toplumlarda masaj tekniğinin kullanıldığını biliyoruz. Çin ve Hindistan’da ele geçen belgelerde masaj uygulamalarının sadece hastalıklara şifa vermek amacıyla değil hastalıklardan korunmak için de kullanılan bir yöntem olduğu görülmektedir. Hint Ayurveda tıbbi yönteminde de önemli bir yere sahip olan masaj uygulamaları bir takım bitkilerin yağları ile birlikte yapılmaktaydı. Yunan ve Roma’da da uygulanan bir tedavi yöntemi olan masaj İslamiyet’te de önemli bir yere sahipti. Tıbbi yağların masaj uygulaması ile tedavi yöntemi İbni Sina tarafından da bilinmekte ve önerilmekteydi. Çorlu masaj salonları masaj uygulama teknikleri konusunda uzman masörlerimizle en kaliteli hizmeti sunmaktadır. 

Masaj Uygulamasının Vücut Sağlığına Etkileri

Masaj kan dolaşım hızını arttırma etkisi göstereceğinden farkında bile olmadığınız pek çok rahatsızlığın iyileşme sürecine yardımcı olur. Masaj sayesinde lenf dolaşımının düzenlenmesiyle birlikte vücudun ve organların ihtiyaç duyduğu oksijen alımı artacak ve dokular oksijene doyacak. Toksik maddelerin atımı tetiklenecek ve ödemlerin düzelmesi ile birlikte ilk andan itibaren belirli bir rahatlık hissi sağlayacaktır. Çorlu masaj uzman kadrosu ve etkili masaj uygulamalarıyla hizmetinizdedir. 

Masajın Hormonlar ve Kaslar Üzerindeki Faydaları

Vücuttaki her noktanın beyinle bir bağlantısı vardır. Dokunmak olgusu insan hayatında dünyaya geldiği andan itibaren bir ihtiyaçtır. Dokunma ile tedavi veya hastalıkları önleme amacı ile yapılan masaj uygulamaları özel bir tekniği içeren bilgi sistemidir. Eğitimli ve konusunda uzman bir masör masaj uygulaması sırasında her noktanın ne tür etkilere sebep olabileceğini bilir. Masaj vücutta hormonlar üzerinde de olumlu bir etki yaratarak hormonal dengenin düzenlenmesine yardımcı olur. Artan kan dolaşımı sayesinde kas gerginliği azalır ve kasların gerilimi ile alakalı olan pek çok rahatsızlık iyileşir. Çorlu masaj hem hastalıklardan korunma hem de hastalıkları tedavi için masaj teknikleri uygulamaktadır. 

Yorgunluk ve Stresle Savaş İçin Masaj

Dünyada ve ülkemizde her anlamda zorlaşan sosyal ve ekonomik hayat şartları maruz kalınan stres oranını sürekli olarak arttırmaktadır. Stres vücutta adeta zehir etkisi yaratarak organlarda ve genel vücut sağlığında bazı zararlar meydana getirmektedir. Bilhassa kalabalık şehirlerin hızlı yaşam temposu nedeniyle pek çok insan yorgunluktan ve yeterince dinlenemediğinden şikayet etmektedir. Çorlu masaj salonları stres ve yorgunlukla savaş için müşterilerine hijyen kurallarına azami dikkat ederek titiz masaj uygulamalarında bulunur. Çorlu masaj salonu temiz bir ortamda ve etkili ellerde yapılan masaj teknikleri ile yorgunluğunuzu ve stresinizi atmanıza yardımcı olur.

Migren Gibi Kronik Ağrılarda Masajın Faydası

Migrenin ve vücuttaki pek çok ağrının en büyük tetikleyicisi strestir. Stresi azaltıp derin bir rahatlama tekniği içeren masaj yolu ile migren ağrılarının sıklığı azalmakla beraber uyku kaliteleri de düzene girer. Omuz ve boyundaki bazı sinirsel noktalara uygulanan bası sonucunda gerilim türü baş ağrılarında da azalma ve gerileme olmaktadır. Çeşitli kas ve bel ağrılarında masajın etkileri yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup faydaları yadsınamayacak kadar fazladır. Çorlu masaj olarak profesyonel ekip ve hijyen ortamı ile müşterilerimizin hizmetindeyiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button Back To Top